Vyhledávání

Kontakt

Aventyr

info@aventyr.cz

Vše nejlepší v novém roce!

THESSALONIKI 

11.10. - 17.10 2015 - WORKSHOP NOVÉHO CIRKUSU V RÁMCI PROJEKTU "SOCIAL EDUCIRCATION"

Řecká Soluň žije naplno celoročně, nicméně v říjnu ožila i novým cirkusem. Mezinárodního projektu "Circlusion workshop" se v tamním WE-centru zúčastnili i zástupci AVENTYRU (Bára a Jarda) a moc se jim tam líbilo: Spousta práce, spousta jídla a na závěr představení, které nechalo málokoho chladným. 
Pro podrobnější představu o tom, co jsme všechno prožili, se můžete podívat SEM.
Reportáž o celé akci si můžete přečíst TADY.
A pokud kliknete na obrázek, otevře se vám naše malá, privátní GALERIE.
 

SAYEN - NA KŘÍDLECH SOV

Březno u Chomutova (15.8.2015)

Kadaň (29.8.2015)

Tak se zase AVENTYR někam nacpal! Jako by nestačilo, že od jara zlobí ve Státní opeře... teď zase spolupracuje s několika respektovanými subjekty českého pouličního umění nacvičil velkolepou jezdeco-šermířsko-akrobatickou show, plnou světelných, pyro a jiných efektů, "Sayen - na křídlech sov". Představení produkčně zajišťuje ČESKÁ BAROKNÍ SPOLEČNOST a účinkují v něm rovněž "mladí a neklidní" šermíři MALEDICTUS, takže se nebojte, AVENTYR je pod pečlivým drobnohledem... Od jara se máte na co těšit!
Zatím si můžete prohlédnout malou FOTOGALERII ze dvou předpremiér.
 

LETNÍ LETNÁ 2015

CIRKSESSION - 22.8.2015

Zúčastnit se Letní Letné je snem většiny českých cirkusáků a fyzických umělců. Otázkou zůstává, jestli je také snem všech cirkusáků a fyzických umělců, aby se Letní Letné zúčastnil právě Aventyr, který v této komunitě platí tak trochu za černou ovci... Nicméně historii nepřepíšeš: Již druhým rokem jsme na Letné účinkovali, opět v rámci projektu Cirksession. Děkujeme všem statečným organizátorům a věříme, že svého riskantního dramaturgického tahu nelitují...
Jak to všechno dopadlo, můžete posoudit v následující FOTOGALERII.
 
 

Vystoupení pro FOND OHROŽENÝCH DĚTÍ 

8.8.2015  Sloup v Čechách

Principál bývá občas podezříván z toho, že mu jde jen o peníze a že nemá žádné vyšší cíle, jako je světový mír, záchrana tropických pralesů, nebo recyklování sandálů. Několikrát za rok je pak celý AVENTYR šokován zmateným konáním dobrých skutků, tak jako naposledy v srdci Máchova kraje při charitativním vystoupení pro Klokánky.

Užijte si i FOTOGALERII!

 

20.6.2015 - představení "CINTRA" (in progress)

Na Královském stříbření Kutné Hory 2015 došlo k předpremiéře představení "CINTRA". Naše banda akrobatů spojila síly s šermířskou skupinou "Kvartet" a společně jsme vytvořili neotřelou pohádku o střetu civilizací... Slibujeme, že "CINTRU" nenecháme tzv. vyhnít :-) - budeme na ní přes zimu pilně pracovat a na jaře s ní vyjedeme, a to v nových kostýmech, s perfektní scénou a parádními šermířskými choreografiemi!

Máte se na co těšit!

Kdyby vás lákala mini-galerie, nafocená při představení in-progress, můžete se mrknout SEM.

23.4.2015 - E. Humperdinck: "Jeníček a Mařenka" 

Premiéra představení ve Státní opeře Praha

Dne 23. dubna 2015 došlo konečně k čelnímu střetu členů AVENTYRU hned s několika můzami. Nejvíce to odnesla Thalie :-) Představení opery "Jeníček a Mařenka" je však i přes přítomnost Principála na jevišti Opery půvabná podívaná (konec konců - režisérem je Matěj Forman) a určitě stojí za vidění. Pokud jsme vás už stihli přesvědčit , TADY si můžete udělat přehled o termínech, popřípadě rovnou objednat lístky.

Pokud si ještě nejste jistí, klikněte na plakát a prohlédněte si fotogalerii - ta vás stopeocentně přesvědčí!

"Seven Reasons to Dance" - derniéra 25.3.2015 v Chebu

Dne 25.3.2015 proběhla v Chebu derniéra představení "7 Reasons to Dance". Děkujeme skupině Rinceoirí za všechny ty pěkné okamžiky, které jsme během zkoušek, na scéně i v zákulisí prožili. Nebylo jich málo!
 
TADY se můžete podívat na oficiální stránky představení.
 
Kliknutím na fotografie otevřete naši fotogalerii.
 
 
 
 
 

23.3.2015 Festival "Jeden svět", Hradec Králové

Pro všechny, kteří tvrdí, že všechna vystoupení AVENTYRU jsou jen bohapustá sranda... Na festivalu "Jeden svět" v Hradci Králové jsme zahráli představení na téma "konflikt vnitřního a vnějšího světa lidské podstaty", čemuž jsme sice nerozuměli, ale koukat se prý na to dalo :-)
 
Klikněte na první fotografii a objeví se vám celá fotogalerie.
 
 
 
 

2.2.2015

RETRO 1

...aneb "Malé ohlédnutí za našimi začátky". Následující video pochází z roku 2012 - AVENTYR byl ještě mladý a plný entusiasmu a na hradě LITICE se děly neuvěřitelné věci ;-)

Užijte si sledování:

 

 

11.1.2015 - nabídka představení "SITTAM"

Byla aktualizována nabídka představení SITTAM. Všechno důležité si můžete přečíst TADY. Pokud si chcete prohlédnout fotogalerii, mrkněte   SEM  .

 9.1.2015

Rok se Sittamem

Téměř celý minulý rok jsme secvičovali nové představení s názvem "Sittam". Starobylá legenda o třech válečnících uvězněných v prokleté svatyni se ukázala být tvrdším oříškem, než se na první pohled zdálo... Nicméně prožít si všechny tréninky, choreografické nácviky, akrobatickou přípravu a boj se vším, co k tomu patří, byla zkušenost k nezaplacení. I ti nejzkušenější jevištní harcovníci mezi námi kolikrát ztráceli energii, naději či hlavu, o to větší však byla všeobecná radost, když se nám podařilo příběh o zakletém chrámu dotáhnout do konce a úspěšně odpremiérovat.

Pro všechny z vás, kteří u toho z nějakého důvodu nemohli být, pokusíme se přiblížit neopakovatelnou atmosféru tréningů, předpremiér a premiér v několika obrázcích:

 

Tréninky v plném proudu - aneb "Aventyr v zajetí inovativních scénických postupů"


Akrobatická příprava - zde tzv. "rustikální zvedačka" v podání Šuldy (dole) a Dáši (nahoře)

 

Fyzická příprava zahrnovala i vzpírání - nevyhnul se mu ani Principál (dle výrazu však již určitě promýšlí další choreografickou sekvenci)

 

Hanička (vpravo) se vžívá do postavy Moudrého

 

Bára hledala v roli Démonka hamletovské motivy - neodvažovali jsme se s ní o tom polemizovat

 

Tréninky finišují - na oběti se nehledí  (zde to odnesla Dáša)

 

A pozor! Přichází první předpremiera (červen 2014, DOZP Sulická)

 

Druhá předpremiera (1.9.2014 - ZŠ Campanus) byla opravdu divoká: Déšť, bahno, zima, anginy ... což ovšem našim děvčatům nepřekáželo ve výkonech na samé hranici možností (Bára & Dáša, v pozadí se Principál pokouší nalézt životní rovnováhu)

 

Takhle krásnou momentku jsme si nechali udělat před premierou v Jílovém u Prahy (září 2014)

 

Noc divadel v KD Mlejn (listopad 2014) - aneb najděte Démonka (Báru)

 

Hafla 2014 - a Hanička již plně souzní s rolí Moudrého

 

Děkovačky máme nejraději... Je to i milá příležitost zopakovat si osoby a obsazení. Takže zleva: Hanička (Moudrý), Šulda (Ranma), Bára (Démonek), Principál (generál Prasarita) a Dáša (Nakai)

 

Doufáme, že se s vámi brzy uvidíme!

 

 

1.1.2015

AVENTYR přeje všem přátelům a příznivcům do roku 2015 hodně zraví a štěstí, pevná kloubní pouzdra, neutuchající fantazii a chápavé publikum :-)